رئیس سابق اورژانس کشور:

مانع اصلی برای ایجاد شماره مشترک امدادی در کشور "نگاه سازمانی" است

رئیس سابق اورژانس کشور گفت: مانع اصلی برای ایجاد شماره مشترک امدادی نگاه سازمانی است؛ به این دلیل که هر سازمان نگران است از نگاه مردم کمرنگ دیده شود.
نسخه مناسب چاپ

 

امین صابری نیا، رئیس سابق اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره ایجاد شماره مشترک امدادی در کشور گفت: تمامی مسئولان به موضوع رسیده‌اند که قرار نیست مردم برای مشکلاتشان فکر کنند بلکه باید درخواست کنند و اینکه کدام سازمان مسئولیت ایجاد شماره مشترک امدادی را بر عهده بگیرد باید به عهده مسئولانی باشد که اقدام را انجام می‌دهند.

 

صابری نیا، با انتقاد از اینکه نگاه سازمان محور مسئولان به جای مردم محور بودن، باعث شده که مسئولان فقط نگران سازمان خود باشند، بیان کرد: به عنوان مثال اینکه اگر شماره ۱۱۵ شماره دیگر سازمان مورد نظر قرار بگیرد، سازمان مذکور نگران شماره از دست رفته خود خواهد بود و این نگاه خطرناکترین اتفاقی است که برای کشور رخ می‌دهد.

 

وی ادامه داد: مانع اصلی برای ایجاد شماره واحد امدادی نگاه سازمانی است و هر سازمان نگران است که از نگاه مردم کمرنگ دیده شود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه مسئولان ما باید به جای سازمان محوری نگاه مردم محوری داشته باشند، تصریح کرد: نگاه سازمانی در کشور ما باعث می‌شود که ایجاد شماره مشترک امدادی به کندی پیش برود، اما سازمان‌های امدادی باید این موضوع را بپذیرند، حتی اگر احساس کنند شماره‌ امدادی مربوط به سازمان دیگر است.

 

وی در ادامه افزود: باید یک شماره جدید را در نظر بگیریم و این شماره را به عنوان شماره یکسان برای تمامی سازمان‌های امدادی مطرح کنیم.

 

رئیس سابق اورژانس کشور در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد یک شماره واحد در چهار سازمان آتش نشانی، نیروی انتظامی، هلال احمر و راهداری در کشور تصویب شده است و در نهایت شماره واحد در کشور ایجاد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab