جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ بیان کرد:

لزوم ارائه آموزش‌های عمومی اعصاب و روان در کشور/ ارائه آموزش سلامت روان به ۱۰ هزار نفر در تهران

جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: با توجه به اینکه افسردگی در کشور ما رو به افزایش است، آموزش‌های عمومی در زمینه روانشناسی، روانپزشکی و اعصاب را در مراکز بهداشتی تهران مدنظر داریم.
نسخه مناسب چاپ

مسعود جهانگیری، جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره اجرای طرح مبارزه با افسردگی در سطح استان تهران گفت: با توجه به شعار سال سازمان بهداشت جهانی که مبارزه با افسردگی است، ما در حوزه آموزش بهداشت در حال انجام فعالیت‌هایی در تهران هستیم.

 

برگزاری کلاس‌های آموزش بهداشت روان به شکل چهره به چهره

وی ادامه داد: کلاس‌های آموزش بهداشت ما در زمینه مبارزه با افسردگی به شکل چهره به چهره با آموزش پمفلت، فیلم و بورشور در سطح مناطق مختلف شهری و مدارس اجرا شده است و در حال ادامه آن هستیم.

 

جهانگیری، درباره مراکزی که در زمینه مبارزه با افسردگی در تهران تلاش می‌کنند، بیان کرد: در مناطق مختلف استان تهران کانون‌های بهداشت، شبکه‌های بهداشت اعم از کانون‌های بسیج جامعه پزشکی مرکز، شبکه بهداشت شمال، شمیرانات، شمال غرب، غرب، جنوب و شرق تهران در حال دنبال کردن موضوع هستند.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای هفته سلامت تاکنون بالغ بر ۱۰ هزار نفر در تهران آموزش ارائه شده است، تصریح کرد: با توجه به شعار سال برنامه را دنبال می‌کنیم و در حوزه اعصاب و روان، روانشناسی و مشاوره‌های مختلف در مناسبت‌های مختلف فعالیت می‌کنیم.

 

جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ادامه داد: در مناسبتهای مختلف نیز قرار است که برنامه ویزیت رایگان را داشته باشیم؛ به ویژه در مناطق جنوب و غرب تهران برنامه تک تخصصی را در زمینه نیازمندی این منطقه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اجرا خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به این موضوع که آمار افسردگی در کشورما رو به افزایش است، گفت: در زمینه اعتیاد، مشاوره خانواده، مشاوره کاهش استرس فعالیت می‌کنیم و به دلیل اینکه عمده این معظلات ریشه در افسردگی دارند، ما آموزشهای عمومی در زمینه روانشناسی، روانپزشکی و اعصاب را در مراکز بهداشتی مدنظر داریم.

 

جهانگیری، در پایان خاطرنشان کرد: در این باره دانشگاه‌های علوم پزشکی کار متداول خود را با توجه به ایام الله مختلف و نیازمندی مناطق در شهر تهران دنبال می‌کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab