در کارگاه «فرهنگ صحیح فضای مجازی» خرم آباد مطرح شد؛

مختل شدن خلاقیت در افراد، ثمره استفاده افراطی از فضای مجازی است/ لزوم آشنایی مردم با خطرات فضای مجازی

سرمربی صالحین بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: نامتعادل بودن خواب کافی، کسل شدن روحیه جوانان، به خطر افتادن حریم خصوصی افراد، اختلال در وحدت ملی از طریق طرح مسائل نژادی و قومی از جمله معضلات در حوزه فضای مجازی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، نبی‌اله شمس بیرانوند، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در کارگاه «فرهنگ صحیح فضای مجازی» که در آبشار بیشه برگزار شد، به بیان سخنانی پرداخت و گفت: با مساعدت سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان و مدیریت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی این استان توانستیم که کارگاه «فرهنگ صحیح فضای مجازی» را برگزار کنیم.

 

وی درباره هدف از برپایی کارگاه «فرهنگ صحیح فضای مجازی» بیان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، آشنایی افراد با فرهنگ صحیح فضای مجازی، آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و اجتناب از این آسیب‌ها است که در این باره ما این کارگاه آموزشی را برای تمامی اعضای حلقه‌های صالحین در نظر گرفتیم.

 

شمس، با اشاره به اینکه ارتباط از طریق فضای مجازی در سال‌های اخیر جایگاه قابل توجهی در میان نسل جوان جامعه ما پیدا کرده است، تاکید کرد: شبکه‌های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد تأثیرگذار است و در شکل دهی به هویت نقش دارند؛ حتی روی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع نیز اثرگذار هستند.

 

در ادامه این کارگاه آموزشی حجت الاسلام بهروز شمسی‌فر، مدیر حوزه علمیه صادقیه خرم آباد به مشکلاتی در خصوص استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مختل شدن خلاقیت افراد، نامتعادل بودن خواب کافی و کسل شدن روحیه شاد نوجوانان و جوانان همچنین به خطر افتادن حریم خصوصی افراد، اختلال در وحدت ملی از طریق طرح مسائل نژادی و قومی از جمله معضلات پیش رو در این حوزه است.

 

سرمربی صالحین بسیج جامعه پزشکی لرستان در این کارگاه فضای مجازی را مهمترین دغدغه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: اگر این امکانات به درستی و هوشمندانه کنترل نشود بسیار آسیب‌زا و خطر آفرین خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: با توجه به نقشی که تاکنون فضای مجازی در ابعاد مختلف زندگی داشته، نمی‌تواند نادیده گرفته شود اما باید با مدیریت صحیح کنترل شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab