مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان خبر داد:

آغاز فعالیت ۲۵ تیم پزشکی تخصصی و عمومی در مناطق محروم سراسر استان لرستان

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: با همت اعضای بسیج جامعه پزشکی، ۲۵ تیم‌ پزشکی تخصصی و عمومی از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته به مناطق مختلف در سراسر استان لرستان اعزام ‌شده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

 

نبی‌اله شمس بیرانوند، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره شروع اعزام تیم‌های درمانی به مناطق مختلف استان لرستان گفت: با مساعدت سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان و همکاری کانون‌های بسیج جامعه پزشکی شهرستانهای استان از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته، ۲۵ تیم‌ پزشکی تخصصی و عمومی به مناطق محروم و نیمه برخوردار شهری و روستایی در سراسر استان اعزام شده‌اند.

 

وی در ادامه افزود: این تیم‌های پزشکی که شامل متخصص، پزشک، ماما، پرستار، دارویار، دندانپزشک، کار‌شناس مبارزه با بیماری‌ها، کارشناس ارشد روانشناسی همراه با وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز به این مناطق هستند، به مدت یک هفته به مردم خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

 

شمس بیرانوند، با اشاره به اینکه خدماتی که در این اعزام ارائه می‌شود ‏شامل ویزیت و ارائه دارو به‌ شکل رایگان به اهالی مناطق است، بیان کرد: تیم مامایی نیز برای مراقبت از زنان باردار خدماتی را ارائه می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر خدمات پزشکی، برنامه آموزشی شامل آشنایی با بیماری‌های واگیر و راه‌های پیشگیری از آن، مشاوره و آموزش سلامت روان به‌ شکل چهره به چهره توسط کار‌شناسان مربوطه و توزیع کتابچه‌های آموزشی نیز انجام می‌شود.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در پایان خاطرنشان کرد: اگر مراجع کنندگان بنا به تشخیص پزشکان درمانگر نیاز به خدمات تخصصی‌تر در مراکز استان داشته باشند با هماهنگی انجام شده به‌ شکل رایگان خدمات مورد نظر را دریافت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab